ÜÇLÜK ATIŞ - Doğan HAKYEMEZ

ÜÇLÜK ATIŞ


Ergin Ataman, A Milli basketbol takımımızın yeni antrenörü oldu,Ergin Ataman Milli takım için doğru tercih mi?Tanjeviç'ten boşalan koltuğa yerli antrenör için geç kalınmadı mı? Ergin Ataman ile yeni bir dönem başlıyor,Federasyon başkanımız hedefimiz 2014 Dünya Kupası, 2015 Avrupa Şampiyonası ve 2016 Olimpiyat Oyunları'nı kazanmaktır dedi. Bu hedefleri gerçekleştirmek için basketbol federasyonu neler yapılmalı?

Ergin Ataman en doğru isim. Oyuncularımız arasında son zamanlarda yaşanan olumsuzlukları çözmek alamında doğru tercih. Ergin Türkiye'de ve Avrupa'da başarılara imza atmış tecrübeli bi antrenör. Bence biraz geç alınmış bir karar.Başarılı olmak için ilk önce hayal etmek daha sonra hedefleri tesbit etmek lazım. Ancak ortaya konulan hedeflere ulaşmak o kadar kolay değil. Şu anda en büyük problem milli takım oyuncuların seçimi. Önümüzdeki hedefler çok büyük ve zaman kısa. Federasyon tüm imkanları Ergin Ataman'ın emrine sunması gerekiyor.

Beko basketbol ligine baktığımızda şampiyonluk için kimi favori olarak görüyorsunuz?Fenerbahçe Obradoviç'le size göre istediği yerde mi?

Şampiyonluk için üç aday var. Banvit, Galatasaray ve Fenerbahçe. Obradovic, dünyaca ünlü bir antrenör. Fenerbahce'de başarılı olabilmesi için zamana ihtiyacı var. Önümüzdeki sene kendi transfer edeceği oyuncularla istenen hedeflere ulaşabilir.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarının Spor Kulübü ve Olimpik Basket yıldız kulübü yeni genç basketbolcular yetiştirmek için adaylarını arıyor.Bu tip çalışmaları için düşünceleriniz ve önerileriniz nelerdir?

Bu okulları pek tasvip etmiyorum. Ünlü Basketbolcular ismi altında açılan okulların antrenörlerinin lisanslı ve tecrübeli isimler olmalı. İlerde yıldız basketbolcu seçmek uzmanlık gerektirir.Hidayet'in okulunun başında bildiğim kadarıyla Murat Aşkın var. Doğru bir isim. Ama bu isimleri arttırmak gerekiyor.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21May

HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN!

19May

MUHTEŞEM SAVUNMA

13Ekm

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN!

10Şub

İKİ BÜYÜK SORUN!

10Eyl

SORUNLARIMIZ VAR!