MİLLİ TAKIM İÇİN TÜBAD GÖREVE - Doğan HAKYEMEZ

MİLLİ TAKIM İÇİN TÜBAD GÖREVE


Avrupa Şampiyonası sonrasında Tanjevic istifa ettiğini açıkladı. Turgay Demirel yeni bir döneme işaret etti. Bu yeni dönem nasıl olmalı?

Avrupa Şampiyonası arkasından yapılan basın toplantısında Tanjeviç’in istifası çıktı. Tanjeviç kendi bakış açısına göre hatalarını açıkladı ve ayrıldı. Kendisine bugüne kadar yaptığı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Artık önümüze bakmamız gerekiyor. Başkan Turgay Demirel belki de ilk defa yeni antrenörü seçme aşamasında ilk önce hatalarımızı içimizde ve dışımızdakilerle değerlendireceğini ve bu değerlendirmelerin sonunda karar vereceklerini açıklaması olumlu buluyorum.

Keşke Başkan 1992′de yaptığı gibi basketbolumuzun daha da ileri gitmesi için beyin fırtınasını belli sürelerde yapsaydı. Çok başarılı olduğumuz altyapılarda oyuncuların neden milli takıma entegre edilemediği ve dışarıdaki başarısız sonuçlar mercek altına alınabilirdi. Neyse; başkanın yukarıda söylediğim değerlendirme bölümüne basketbolla ilgili her kesimin katılımcı olması gerekir.

Bence Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği, antrenör seçiminde sesini daha yüksekten kamuoyuna duyurabilmeli. Bu güne kadar turnuvalar düzenlemekteki hassasiyeti milli takıma antrenör seçiminde de göstermesi gerekiyor.

Başkan Mehmet Baturalp, Aydın Örs gibi çok değerli ve ülkemiz basketboluna en üst düzeyde hizmet etmiş isimlerin alacağı kararlar federasyonun önünü açacağı gibi birlik beraberlik konusunda şu anda paramparça gözüken ilişkiler dengeli bir duruma gelebilir.

TÜBAD bir önce toplanıp hem milli takım antrenörü konusunda hem de antrenör eğitiminde daha etkin bir konuma gelme isteklerini kamuoyu önünde TBF’ye bildirmelerini basketbolumuzun geleceği açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21May

HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN!

19May

MUHTEŞEM SAVUNMA

13Ekm

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN!

10Şub

İKİ BÜYÜK SORUN!

10Eyl

SORUNLARIMIZ VAR!