KORKULAN OLDU! - Doğan HAKYEMEZ

KORKULAN OLDU!


Mücadele gücü yüksek Finlandiya önünde duramadık. Üçlük atışları yüksek olan rakibimiz, korkusuzca potamızı yokladı. Ender,oyuna girene kadar hücumda hiçbir varlık gösteremedik. İyi savunma yaptığımız ilk çeyrekte hücumda organize olamadık. Son üç dakikada Ender’in oyuna girişi ile sayılar bulduk ve biraz toparlandık.

Ancak ikinci çeyrekte rakibimiz bizden üstün bir oyun ortaya koyunca fark Finlandiya lehine açıldı. Devreyi 32-19 yenik kapattık. Üçüncü periyotta tanınmaz bir haldeydik. Savunmamız düştü ve hücumda hiçbir varlık gösteremedik. Finli oyuncular, en iyi yaptıkları işi yani üçlük atışları yapınca fark 19 sayıya çıktı. Üçüncü çeyreğin sonunda Ender’in çabalarına Kerem Gönlüm de katılınca ümitlendik.

Son çeyrekte Finlandiya farkı korumaya çalıştı, ancak telaşlandı. Ardından farkı 5 sayılara kadar indirdik. Ancak bu kritik dakikalarda şut seçimlerimiz o kadar yanlıştı ki rakibimiz tekrar toparlandı ve maçı 61-55 kazandı. Oyunun genelinde Ender‘in dışında oyunu organize edecek ismi bulamayınca NBA’de forma giyen isimlerimiz Hidayet, Ömer ve Ersan da varlık gösteremiynce teknik olarak biz de düşük, ancak mücadele olarak en az bizden üç gömlek üstün Finlandiya’ya kaybettik. İtalya, maçında toparlanıp yenebilirsek belki gruptan çıkabiliriz.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21May

HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN!

19May

MUHTEŞEM SAVUNMA

13Ekm

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN!

10Şub

İKİ BÜYÜK SORUN!

10Eyl

SORUNLARIMIZ VAR!