HARUN ERDENAY!


Sezon başlamadan yazdığım yazılarla basketbol camiasının beklentilerini dile getiriyorum. Bu yazımda bunlardan biri. Liglerde değişik bir organinasyona geçeceğini belirttin. Şu andaki Erkekler Birinci Liginin adınını SÜPER LİG, ikinci ligin adını BİRİNCİ LİG, üçüncü ligin adınıda ÜÇÜNCÜ LİG yapacağını açıkladın. Mükemmel bir düşünce. Ancak iki konu çok önemli. 

1- Bu liglerin başına koyacağın isimler tecrübeli ve deneyimli olmalı. Ayrıca bu koyacağın isimler lig takımlarının kabul edebileceği kişiler olmalı. Bu işin sağlam bir sisteme oturması için bu liglerin başına geçecek isimlerin Kulüpler tarafından seçilmesi gerekir diye düşünüyorum. 

2. İkinci önemli husus yukardaki isimler altında oynanacak liglerdeki takımların maddi açıdan donatılması sistemin oturması için çok önemli.

Bunun için:

İDDAA gelirlei arttırılmalı. 

KATILIM PAYI kalkmalı veya makul seviyeye çekilmeli. 

REKLAM GELİRLERİ nin kulüplere gerçek anlamda yansıtılmalı. 

TV GELİRLRİ kulüp payları yükseltilmeli. 

Bütün bu saydığım konular lig kurullarında açık bir şekilde ortaya konmalı ve kulüplerin bu konudaki istekleri toplantıda oylanmalı ve aynen uygulanmalı. 

Zaten tüm konuşmalarında her şeyi kulüplerle paylaşacağını ve şeffaf olacağını söyledin. Uygulamak istediğin LİG SİSTEMİ'nide bu düşünceler çerçevesinde yaparsan hiç bir sorun yaşanmaz. 

Basketbol dolu günler dileğimle.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
21May

HÜCUM RİBAUND ALAMAZSAN!

19May

MUHTEŞEM SAVUNMA

13Ekm

İŞ İŞTEN GEÇMEDEN!

10Şub

İKİ BÜYÜK SORUN!

10Eyl

SORUNLARIMIZ VAR!