LİDERLİĞİ İSTEMEDİK?


Deplasmanda kazanılan Y.Malatyaspor karşılaşması sonrasında kanal e ve kanal fırat ortak canlı yayınında istifa ettiğini açıklayan başkan Selçuk Öztürk’ün, vali ve belediye başkanının maddi destek sözü vermesinin ardından geri dönmesiyle krizi –şimdilik- çabuk atlattı.

Kurban bayramında Kültürpark’da futbolcular onuruna yemek veren belediye başkanının il dışında olması nedeniyle izleyemediği karşılaşmada, milletvekili adayları ve vali’nin şeref tribününde yer alması; desteğin hayata geçirilmesinin bir parçasıydı.

Ancak, canlı yayınımızda şampiyon olunabilmesi için sezon sonuna kadar 8 milyon liraya ihtiyaçları olduğunu belirten başkan Öztürk’ün bu talebinin ne kadarının karşılanacağı da kamuoyunda merak konusu tabi ki?..

Kart cezalısı Traore ve sakat Cleyton’un yerine Binya ve Ümit’i tercih eden teknik sorumlu Bayram Bektaş, Binya’yı alışık olmadığı ön liberoda tercih etmesiyle sahaya çıkan 11’in 5’inin mutlak yabancı oyuncular olacağı mesajını tekrarlamış oldu.

TFF eğer 5 değil de daha fazla yabancı oyuncu izni verse; Bayram Bektaş 11’de izin verilen sayı kadar yabancı oyuncuya sahada yer verecektir mutlaka…

Nedeni de şu;

Yabancı oyuncular, -skor ne olursa olsun- oyun disiplininden kopmadan, trip yapmadan sahada verilen görevi yapmaya çalışan insanlar…

Erciyesspor maçının son bölümüne bakarsanız; ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.

3 puanı erken dakikalarda koparan Elazığsporlu oyuncular, maçın özellikle son 15 dakikalık bölümünde kaçırdıkları inanılmaz gollerle averajla dahi olsa liderliği istemediler.

Mehmet Yiğit’in, Onur’un, Kenan’ın kaçırdığı goller 2-0’lık avantajın ve oyun disiplininden uzaklaşmanın verdiği rahatlıktı aslında.

Gollerinin hazırlayıcısı Tom’un “al da at” dercesine getirdiği toplar saç-baş yoldurup Tom’u da isyan noktasına getirdi.

Krizden çıkan Elazığspor, kaçırdıklarıyla adeta liderliği istemedi, rakibi erken attığı gollerle mağlup edip,  maçı da ilk yarıda bitirdi.

 

 

 

coskunkamac@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI