KLÂS GOLLER!


Balıkesirspor camiasıyla geçmişe dayanan bir dostluğumuz var.

2. ligde şampiyon olduğumuz sezon atılan dostluk tohumları, o dönemlerde Balıkesirspor tribün lideri olan hemşehrimiz “Elazığlı Servet” sayesinde daha da gelişti.

Kaldı ki “Milliyetçi” ruhuyla her zaman vatanına-milletine bağlılığını gösteren Balıkesir insanı ile, doğuda aynı duyarlılığı gösteren Gakgoşlar’ın “Vatan-Bayrak” sevdasında orta noktada buluşması; Elazığ Atatürk Stadyumu’nda en anlamlı görüntüleri sahneye koydu.

“Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Polise, Askere uzanan eller kırılsın”, “Kahrolsun Pkk” sloganlarıyla inlettikleri Elazığ Atatürk stadyumu tribünlerinde dalgalanan Ay-yıldızlı bayraklarımız; teröre sıkılan birer kurşun gibiydi adeta…

***   ***   ***

Sezona iddialı başlayan Elazığspor ve Balıkesirspor arasında oynanacak karşılaşma öncesindeki tahminler; tecrübeli isimlerin yer aldığı her iki takımın, seyirciye seyir zevki veren bir futbol sergileteceği yönündeydi.

Ancak maçın başlamasıyla birlikte her iki takım oyuncularının “kontrollü” futbolu tercih etmeleri ve birbirlerinin üzerine fazla gidememeleri; oyun kalitesini vasata bile yaklaştıramadı.

15. dakikada Lamjed’in ceza alanı yayı üzerinden savurduğu füze, 19. dakikada attığımız gol ve 25. dakikada Balıkesirspor’un kullandığı serbest vuruş dışında kalecileri rahatsız eden olmadı ilk yarıda…

Bir önceki Denizlispor maçı kadrosu ve dizilişiyle sahada yer alan Elazığspor’da, Tom’un sola geçtiği esnada ara pasıyla savunmanın arasına, Serdar Özbayraktar’ın da koşu yoluna gönderdiği mükemmel pasa klâs bir dokunuşta bulunarak zor olanı kolaya çeviren kaptan; iyi gitmeyen oyunun başrolünü üstlendi bir anda…

İkinci yarıya hasta olan Traore’nin yerine yeni transferlerden Ümit Tütüncü’yü dahil eden Bayram Bektaş, Lamjed’i Segbefia’nın yanına çekerken, Ümit’i alışık olduğu santrfor bölgesine monte etti.

Ancak taşlar yerinden oynayınca Balıkesirspor’un yeşil zemindeki hareketliliği de gözlerden kaçmadı.

Oyunu kendi yarı alanında kabullenen Elazığsporlu oyuncular, Balıkesirspor’un ataklarını önlemede zorlanırken, top yapmak bir yana, çıkmakta dahi zorlandılar.

Balıkesirspor’un adeta “geliyorum” diye önceden gönderdiği uyarılara kulak asmayan Bayram hoca, Lamjed’in ön liberoda sırıtmasına da seyirci kalırken, “2. yarıya henüz hazır olmayan Ümit Tütüncü’yle başlamak gerekli miydi?” sorusunu da gündemimize taşıdı.

Oysa Gripal Enfeksiyon geçiren Traore’nin yerine o bölgenin gerçek ismi Murat Kayalı’yla ikinci yarıya başlamak daha mantıklı olacaktı.

Baskılı oynayan Balıkesirspor’dan gol beklenirken Cleyton; ceza alanı önünde bir sağa bir sola savurduğu rakip oyunculardan rahatlıkla sıyrılıp ceza alanına girerken sol çaprazdan klâsına yakışır golü atıp Elazığspor’u rahatlattı.

Balıkesirspor’un “inadım inat” diyerek gol atma hevesi 90. dakikada tecrübeli ayak Dilaver Güçlü’den gelse de, kalan dakikaların Elazığspor lehine işlemesiyle skor istenilen gibi oldu ve bordo beyazlı ekibimiz hedefi doğrultusunda önemli bir engeli daha kayıpsız atlattı.

 

 

 

 

coskunkamac@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI