KAZANCIMIZ VE KAYBETTİKLERİMİZ - Coşkun KAMAÇ

KAZANCIMIZ VE KAYBETTİKLERİMİZ


Hafta içerisinde Karşıyaka maçına hazırlanan Elazığspor’un çalışmasını izledim.

Teknik direktör Ogün Temizkanoğlu, antrenman sahasında topladığı oyuncularına; “Başınızı kaldırın, dik tutun. Bu işi sizlerle, hep birlikte başaracağız” diyerek konuşmasına başladı, devam etti.

Kulüp çalışanları ve alt kategori futbolcularının izlediği antrenmanda hiçbir yönetici yoktu.

Adeta kaderine terk edilmiş bir Elazığspor vardı.

***   ***   ***

Elazığspor başkanı Selçuk Öztürk düzenlediği basın toplantısında, belediye başkanı Mücahit Yanılmaz’ın telefonlarına çıkmadığını iddia ederek; “Benim için Mücahit Yanılmaz bitmiştir” açıklamasını yaptı ve köprüleri attı.

Bu açıklamaların ardından Elazığspor yönetiminde aralarında Belediye meclis üyelerinin de bulunduğu, Belediye başkanı Mücahit Yanılmaz’a yakın isimlerin “rahatsızlık” duyacakları da muhakkak.

Aynı Selçuk Öztürk, Karşıyaka maçının hemen arifesinde yaptığı bu basın toplantısında; “Yarın yenilirsek sorumlusu ben değilim” diyerektalihsiz” açıklama yaptı.

Bir tarafta futbolcularına; “Başınızı kaldırın, bu işi hep birlikte başaracağız” diyen teknik direktör Ogün Temizkanoğlu, diğer tarafta “Yarın yenilirsek sorumlusu ben değilim” diyen kulüp başkanı Selçuk Öztürk

Varın, siz değerlendirin!

***   ***   ***

Gelelim maça…

Kazanılacak Adana Demirspor maçını kaybederek şampiyonluk yolunda yara alan Elazığspor’un mutlak 3 puan parolasıyla çıktığı karşılaşmada, cezalı kaleci Serdar’ın yerine Çağlar Şahin, kontenjana takılan Lamjed’in yerine de cezasını tamamlayarak takıma dönen Binya, 11’in yeni isimleriydi.

Yeni hocası Soner Tolungüç’le yeni bir başlangıç yapmak isteyen Karşıyaka, sahadaki oyun anlayışıyla tıpkı Elazığspor gibi 3 puan peşindeydi.

Maçın daha başlarında her iki kalede yaşanan gol pozisyonları az sayıdaki taraftarı heyecanlandırırken, tahminimiz; kalecilerin maç boyunca rahat olamayacağı yönündeydi.

Karşıyaka savunmasının solundan getirdiği ve avut çizgisine yakın M’boussy’e “al da at” dercesine gönderdiği pası Elazığ’ın plaka kodu 23. dakikada gole çeviren M’boussy’den daha fazla gole ve oyuna katkısı olan Binya’nındı aslında alkışlar…

Yine Traore’nin sağdan ortasında topun gelişine mükemmel vurarak Karşıyaka ağlarını havalandıran sahanın en iyilerinden Halil’in 55. dakikada attığı mükemmel gol,  bir sonraki rakibimiz Samsun’un plaka dakikasına denk geldi.

Karşıyaka’ya net gol pozisyonları vermesine rağmen kaleci Çağlar Şahin’in maç boyunca ceza alanına hâkim, özgüvenli bir kaleci profili sergilemesi İzmir temsilcisinin sevincini kursağında bırakırken, kurtardıklarıyla da bordo beyazlı ekibimizin kaledeki kazancı oldu.

 

 

coskunkamac@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI