KADER HAFTASI - Coşkun KAMAÇ

KADER HAFTASI


K.Karabükapor maçında Binya ve Tom gibi iki önemli oyuncusunu kaybeden Vartaş Elazığspor, kontenjana takılan oyuncusu bile varken, ayartılıp kaçan oyuncuları yüzünden bugün ancak 2 yabancı oyuncusuyla oynamak zorunda kaldı.

Yerinin alternatifi olan Binya’ya karşılık Tom’un yerine oynayacak Berk’den yeni bir Tom beklemek de hayalcilik olurdu zaten.

Bu nedenle Tom’un oyun tarzına yakın Halil’in sergileyeceği performans; bir yerde Vartaş Elazığspor’un kaderini de belirleyecekti hiç kuşkusuz.

Bir önceki K.Karabükspor maçında sergilediği performansla hem gol atan, hem de attıran Halil, aynı devamlılığı Şanlıurfaspor karşısında da göstererek yine hem gol atıp hem de attırarak Vartaş Elazığspor’u sürükleyen oyuncu oldu.

Yine orta alanda topu özellikle kaleye taşıyan özelliğiyle Vartaş Elazığspor’un bu bölgedeki dinamosu olan ve Halil’le attığı ilk gole asistlik yapan Murat Kayalı’nın da K.Karabükspor maçından sonra Şanlıurfaspor karşılaşmasında da performansını devam ettirmesi; play-off’a kaldığımız takdirde bordo beyazlı ekibimizin en önemli kazancı olacak.

Şanlıurfaspor’un doğru dürüst atağı yokken, kalemizde yaşadığımız ilk tehlikeyi kaleci Çağlar önlese de, kornerden gelen topa dokunamayan genç kaleci; K.Karabükspor maçından sonra bu maçta da en güvendiği ve övgüyle bahsettiğimiz yan toptan golü yedi maalesef…

Ancak ilk yarının son dakikasında sol kanattan Halil’in penaltı noktasına gönderdiği yerden pasa dokunan Kenan’la tekrar öne geçen Vartaş Elazığspor, hem yediği golden sonraki tutukluğu üzerinden atmış oldu, hem de ilk yarının sonunda soyunma odasına moralli gitti.

2. yarıda da hep örnekleme yaptığımız K.Karabükspor karşılaşmasında olduğu gibi Şanlıurfaspor maçında da öne geçtiği anlardan itibaren ayağa paslarla rakibi üzerine çekmeye çalışan Vartaş Elazığspor bunu uygularken başarılı oldu ve dost-kardeş Şanlıurfaspor gibi kaderini son haftaya taşıdı.

Söz dostluktan yana açılmışken…

K.Karabükspor maçında yaşanılan haksızlığa rağmen tribünlerde takımlarını destekleyen Vartaş Elazığspor taraftarları, hiçbir olumsuzluğa meydan vermeden maç boyunca verdikleri destekle galibiyette önemli pay sahibi oldular.

Maç öncesinde Şanlıurfasporlu futbolcuları alkışlayan, onları tribüne davet eden Gakgoşlar, Vartaş Elazığsporlu oyuncularla birlikte her iki takım oyuncularını elele tribünlere çağırırken, karşılıklı sloganlarla da dostluğun ebedi olduğunu gösterdiler.

Bununla birlikte misafir takım taraftarlarıyla Türkiye’ye örnek olacak dostluğu maç boyunca sergilerken, yağan sağanak yağmurda ıslanan Şanlıurfaspor taraftarlarının kapalı tribüne alınmasına da öncülük ederek, bu dostluğu daha da pekiştirdiler.

Şimdi ne olacak?

Elazığspor’un kazandığı haftada Balıkesirspor da kazandı ancak, Giresunspor puan kaybetti.

Ligi aynı puanda tamamlarsak; ikili averajda puan üstünlüğümüz olduğu için Balıkesirspor’un üstünde yer alırız.

Giresunspor’la da aynı puanda ligi tamamlarsak; ikili averajda birbirlerine puan üstünlüğü olmadığı için her iki takımın genel averajına bakılacak ve bu durumda Giresunspor 3 gol fazlasıyla Vartaş Elazığspor’un üzerinde yer alacak.

Son hafta oynanacak Giresunspor-Alanyaspor karşılaşması haftanın, belki de sezonun düğüm maçı olacak.

Alanyaspor yendiği takdirde süper lige yükselecek, Giresunspor; alacağı mağlubiyet sonrasında Vartaş Elazığspor ve Balıkesirspor’un kazanması halinde ise play-off dışında bile kalabilecek ve o zaman Vartaş Elazığspor play-off’da sıralamaya göre Adana Demirspor’la eşleşecek.

Bu nedenle son hafta; hem süper lige çıkacak ikinci takımı, hem play-off’a kalacak son iki takımı ve belki de düşecek üçüncü takımı belirleyecek “kader haftası” olacak.

 

coskunkamac@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI