HERKES İŞİNE BAKSIN - Coşkun KAMAÇ

HERKES İŞİNE BAKSIN


1461 Trabzon galibiyetine rağmen ortaya konan futbolun pek tatminkâr olmadığı Elazığspor’da yeni teknik sorumlu İbrahim Üzülmez’in takıma kattığı veya katacağı katkı için ölçü; G.Antep BŞ Belediyespor karşılaşması olacaktı.

Çünkü ligin en kaliteli kadrosundan birine sahip güney temsilcisi karşısında Elazığspor’un ortaya koyacağı performans; İbrahim Üzülmez’in hanesine yazılacaktı.

1461 Trabzon karşısında cezalı kaptan Serdar Özbayraktar’ın yerine ileri uçta Ümit Tütüncü’ye şans veren Üzülmez, G.Antep B.Ş Belediyespor karşısında ise kaptanı 11’e dahil ederken, bu kez Halil’i kenarda tuttu.

Yine Trabzon maçında sakatlanan Kemal’in yerine ise Binya tercih edildi.

*** Ümit eksik bıraktı

Maçın ilk yarısında rakibine oranla daha üstün bir oyun ortaya koyan Elazığspor için “gol ümidi” Ümit Tütüncü’nün sahadaki varlığı; sayısal eksiklik olmasa da, önemli bir performans eksikliğiydi.

Bir önceki maçta 2 gol atmış bir Ümit Tütüncü’yle maça başlamak doğru olsa da; performansının yetersizliği karşısında 60 dakika sabredilmesi de yanlıştı.

Pozisyonları değerlendiremeyen Elazığspor için asıl sıkıntı savunmada baş gösterdi.

30. dakikada Kojic’e de, 57.dakikada Umut Sönmez’e de topu vurdurtarak bunların gol olmasına sebep olan Binya’nın savunmadaki uyumsuzluğu ve dağınıklığı; mağlubiyeti getiren önemli bir unsurdur.

*** “Kemalsiz” savunma…

Burada aslında sorgulanması gereken Kemal Tokak’ın durumudur.

“Bir varmış-bir yokmuş” misali bir oynayıp bir oynamayan Kemal’in yerine oynayanların Mehmet Yiğit’le uyum sorunu yaşatırken, “Antepli”nin kendi memleketinde kırmızı kart görmesi de aslında savunmadaki yalnızlığındandır.

Bu nedenle İbrahim Üzülmez’in bundan sonraki maçlarda “Kemalsiz” bir savunma kurgusunu sahaya yerleştirip buradan randıman almak zorunluluğu vardır.

***   Takım disipline edilmeli

G.Antep BŞ Belediyespor maçında gördük ki saha içerisinde disiplinden uzak, kafasına göre takılan oyuncular var.

Ayağına topu alanın çalım sevdasına düştüğü Elazığspor’da futbolcuların sahada tek pas düşüncesinden uzak bir tavır sergilenmesi, İbrahim Üzülmez’in dertleneceği konuların başında olmalıdır.

*** Burası ağlama duvarı mı?

Önce Bülent Uygun’la başladı.

Sonra devam etti.

Yılmaz Vural, Okan Buruk, Ümit Özat, Bayram Bektaş ve son olarak İbrahim Üzülmez

İşlerini-güçlerini bıraktılar; şehri, Elazığspor’u ayağa kaldırma adına şehrin ileri gelenlerine çağrı yaptılar:

“Elazığspor’a destek olun”  diye…

Daha ayağının tozuyla, Elazığspor’u doğru-dürüst tanımadan valiyi ziyaret edip destek isteyen çiçeği burnunda teknik adam İbrahim Üzülmez de yöneticiliğe soyundu ve geleneğe uyarak destek istedi.

Ekonomik başarısızlığıyla büyük sıkıntılar yaşayan ve devre arasında muhtemel bir kriz yaşayacak olan Elazığspor’da sportif başarı da gecikince paniklemeler başladı, hoca değişikliği yaşandı.

Ancak gelenlerin; kulağına yapılan fısıldamaları çok sesli olarak kamuoyuyla paylaşıp destek istemeleri kendi işleri değil!

Elçiye zeval olmaz ama, herkes bildiği işi yapsın

İbrahim Üzülmez de yolun başında olduğu hocalığa yoğunlaşıp, işine baksın!

coskunkamac@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI