DOĞRU TERCİH - DOĞRU DİZİLİŞ


Bir yandan ekonomik sıkıntılarla boğuşan, borç batağında günü kurtarmaya çalışan Elazığspor

Diğer yandan geleceğini garanti etmek isteyen “proje takımı” Altınordu.

Yine, 4 sezondur takımının başında olan PTT 1.liginin değişmeyen tek hocası Hüseyin Eroğlu

…Ve yine sezonun 4. hocası olarak Elazığspor’un beklentilerine cevap vermek isteyen çiçeği burnunda Ogün Temizkanoğlu

Farklı anlayış ve farklı hedeflerin olduğu iki takımın mücadelesinde evsahibi avantajlarından biri olan seyirci desteğinden de yoksun olan Elazığspor; baskı ve stres yaşamayınca, ilk yarıda hem göze hoş gelen futbol ortaya koydu, hem de organize geliştirdiği ataklarla şık gollerin sahibi oldu.

K.Erciyesspor maçının 11’inde yer alan Murat Kayalı ve Kenan’ın yerine Binya ve Halil’i tercihiyle maça başlayan bordo beyazlı ekibimiz, basit bir dokunmayla sahadaki dizilişte de farklılık gösterdi.

“Pivot santrfor” olmanın yanı sıra, çabuk ve süratli olmasıyla ligde dahi olmayan özelliklere sahip bir forvet profili çizen genç M’boussy’nin nihayet gerçek yerinde oynatılmasıyla takıma sağladığı katkıyı da göz ardı etmemek gerek.

Yine oynadığı maçlarda aldığı sorumluluk ve hücuma desteğiyle adeta kabına sığmayan Segbefia’yı ileri uçtaki M’boussy’nin arkasına yerleştirmek de haftalardır dile getirdiğimiz beklentimizdi, gerçek oldu.

Hele ki solda Halil, sağda da Tom’la başlanılan hücum organizasyonlarında M’boussy ve Segbefia’nın katkılarıyla daha maçın başları sayılacak 33. dakikasında 2-0 öne geçmek; sahadaki doğru tercih ve doğru dizilişin ürünüydü.

55. dakikada Tom’la başlayan, Hakan Bilgiç’le devam eden sağ kanattaki atağımızın M’boussy’nin ayağından golle sonuçlanması da diğer gollerle beraber kanatlardaki Halil ve Tom’un bireysel yeteneklerini ortaya çıkartmalarıyla gerçekleşti.

Ancak 2. yarıda rakip üzerimize geldiğinde attığımız ve 3 farklı öne geçtiğimiz gole rağmen oyun disiplininden kopmayan yapısıyla Elazığspor’un üzerine korkusuzca gelen Altınordu’nun savunmada bıraktığı boşluklardan yeterince yararlanamayışımız; yorulan oyuncularımızdaki performans düşüklüğünden oldu.

Bu nedenle faullere yönelen oyuncularımızdan Binya’nın ihtar görerek cezalı duruma düşmesinin ardından önümüzdeki hafta oynamayacağı hesaplandığında, skorun da rahatlığıyla Murat Kayalı tercihi daha erken gerçekleştirilebilirdi.

3-0’ın getirdiği rehavetle son dakikalara rahat giren bordo beyazlı oyunculardaki rahatlık kenar yönetimine de yansıyınca, oyun anlayışının kaybolduğu anlarda 1 dakika içerisinde 2 gol yiyen Elazığspor; zaman olsaydı şayet, Altınordu’ya puan bile kaptırabilirdi.

 

 

 

coskunkamac@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI