3'ÜN 1'İ


Son iki haftada alınan peş peşe mağlubiyetler sonrasında rotasyon yapacağının sinyallerini veren teknik sorumlu Bayram Bektaş; Samsunspor maçı 11’inde yer alan Onur, Murat Akyüz, Traore ve Lamjed’i 18 kişilik kadroya dahi almazken, yerlerine Murat Kalkan, Hakan, Kemal ve Tom 11’de tercih ederek dediğini yaptı.

Yine Samsunspor maçının 18 kişilik kadrosunda yer alan kaleci Mücahit Boluspor maçında Çağlar’a tercih edilirken, Murat Kalaylı ve M’boussy de 18 kişilik kadroda yer alan yeni isimler olarak dikkat çektiler.

İlk 11’in yaklaşık 3’te1’ini değiştiren teknik sorumlu Bektaş; saha içerisindeki dağılımda da savunmanın sağında Hakan’a, solunda Murat Kalkan’a, savunmanın göbeğinde ise Mehmet’in yanında Kemâl’e yer verirken, çift önliberoda da Segbefia’nın yanına Binya tercihini yapmış, Lamjed’in olmadığı, M’boussy’nin de yedek soyundurulduğu santrfor tercihinde ise kaptan Serdar Özbayraktar seçeneğini kullanmış, kanatlarda ise sağda Tom, solda Halil ve forvet arkasında da her zaman olduğu gibi Cleyton’a yer vermişti.

Hal böyle olunca, yeni oyuncuların hırsı ve performansının yanı sıra, son iki haftada alınan mağlubiyetin tesiriyle de maça istekli, arzulu ve 3 puan hırsıyla başlayan Elazığspor, ilk yarım saatte Boluspor karşısında hem atak oynadı, hem de mutlak gol pozisyonları buldu ancak bunlardan yararlanamadı.

Özellikle Mehmet’in şutunun kaleciyi geçip tam gol olacakken eski bir Elazığsporlu olan Boluspor kaptanı Âdem tarafından çizgiden çıkartılması, bordo beyazlı ekibimiz için büyük bir talihsizlikti.

Rakip yarı alanda baskı kuran ve ağır zeminde büyük bir efor sarf eden bordo beyazlı oyuncuların maçın 3’te 1’lik diliminin ardından yavaş yavaş geriye yaslanması evsahibi takımın ekmeğine adeta yağ sürdü.

Özellikle Jansen ve Emre’nin gol vuruşlarındaki becerilerinde kaleci Serdar Kulbilge’nin refleksleri ve gollere izin vermeyişi tecrübeli eldiveni “Elazığspor’un en iyisi” olarak öne çıkartırken, ikinci yarıdaki evsahibi baskısından gol çıkmayışı da bordo beyazlı ekibimizin şansıydı.

Sahadaki performanslarında son haftalarda büyük bir düşüş gördüğümüz Tom ve Cleyton’un sezon başı performanslarını araya duralım, yabancı oyuncuların katkılarının günden güne azalması; Elazığspor’daki düşüşün ve kayıpların önemli etkenlerinin başında olduğu bilinmeli…

Mutlak galibiyet” için çıkılan Boluspor karşısında ancak 3’ün 1’ini alarak beraberliğe razı olan Elazığspor’da teknik sorumlu Bayram Bektaş’ın bu kez “ilaç” gibi gelen Milli maç arasını çok iyi değerlendirip, düşüşü bir an evvel önlemeli…

 

 

 

coskunkamac@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI