ZEYTİNİN DALI,ÜZÜMÜN ÇÖPÜ! - Cevdet ÜNÜVAR

ZEYTİNİN DALI,ÜZÜMÜN ÇÖPÜ!


Gidiverelim de 3 puanı hanemize yazdıralım diyeceğiniz bir deplasman değil artık Akhisar deplasmanları.Adınız 3 büyük, Beşiktaş bile olsa... İsim olarak 3 kişi say desem, sayamazsınız! Çünkü komple takım onlar...Beşiktaş'ın her şeyini herkes bilirken, Akhisarspor'un başkanı kim diye sorsam bilmezsiniz. Çünkü sadece idari manada işini yapan, haddini ve yerini bilen bir başkan o! Başarı konuşunca o susuyor! Doğru yapıyorsun Hüseyin Eryüksel...
Yeri gelmişken tüm Anadolu takımlarına diyelim diyeceğimizi.Onu yaptınız olmadı, bunu denediniz olmadı, ne yapalım diyorsunuz değil mi, yapacağınız çok basit, örnek alın. Çok uzağınızda da değil bu örnek.

"İmkanı bu kadar olan bir yerde, gıpta edeceğiniz bir model arıyorsanız uzağa gitmeyin. Sizin örnek alacağınız istikamet Ajax değil, Akhisarspor olsun.Bütün hücreleri ile bütün yönleri ile..."

Bundan üç yıl öncesine kadar bir adresi , bir tabelayı tasavvur edin desem edemezdiniz. İstanbul'dan ve haritadan da bakınca nokta kadar gözüküyordu çünkü(!)
Navigasyonla bile zor gittiğiniz, daha geçen yıla kadar da zor bulduğunuz bir adresti Akhisar!
Bir ilçenin makus talihini de, ışıltısını da değiştirmek bir futbol takımıyla mümkünmüş, kanıtladılar. Türkiye'nin dediğini biz tekrar edelim o zaman: "Helal olsun!.."
Noktayı koyarken Beşiktaş'a da bir çift lafımız olsun...
Tecrübe yaşanmışlardan ders çıkarmaksa, siyah beyazlılar rakiplerinin başına gelenleri iki defa düşünecek. Çılgınca saldırır, favoriyim derse Manisa'da onu zor bir rakip, zor bir maç bekliyor...
Yöreye özgü bir ifade ile anlatırsak, "Zeytini yemeye geldin ama çekirdeği de boğazına düğümlenir mi?" düşünmen lazım.
Manisa'da Akhisar'la maçınız varsa; iki kere dikkatli olun, üç kere büyütün diyorum, noktalıyorum.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14Nis

PERŞEMBE SÜRPRİZİ!

23Mar

%51 ADANASPOR!

24Şub

ADANASPOR TURUNCUDUR!

20Ekm

YENİ LİDER ELAZIĞSPOR!

02Eyl

GAKGOŞ DARBE YAPTI!