KAZANMAK GÜZELDİR!


Vartaş Elazığspor Altınordu yenilgisi ardından bu ligde en az kendisi kadar iddialı olan Demirspor’u 1-0 geçerek ligin şampiyon adaylarından biri olduğunu ve iddiasını sürdüreceğini gösterdi.

Yakın geçmişimize baktığımız zaman uzun araların takımımıza genelde yaramadığını bildiğimizden bu maçta da acaba tarih tekerrür eder mi? endişesi yaşıyorduk… Eksikliklerimizin olması bunlarında Kemal, Tom gibi önemli oyuncular olması bizi endişeye düşündüren başka önemli bir faktördü.

Bu şartlara birde kadrolar açıklandığında Tom’un yokluğunda Lamjed’in yerine Mboussy tercih edilmesi, bir lig maçında ilk defa görev verilen Mboussy’in sergileyeceği performans eklenmişti.

Bu şartlarda müsabakaya başlayan takımımız sakatlıktan yeni çıkmış ve antreman yapamamış Cleyton’un sakınarak oynaması, sol taraf kontenjanı dolu olduğundan sağa çekilen traure’nin de yerini yadırgaması, Kaptan Serdar’ın performansını gereksiz zorlayarak hatalar yapması da eklenince pek etkili bir oyun sahaya yansıtamadık… Bu halimizden yararlanabilecek bir Demirspor da yoktu zaten sahada… Onlarda bir iki cılız atak dışında bizi fazla rahatsız etmediler.

İkinci yarıda vasat takımlar mücadelesi halinde sürdü ve golü atanın kazanacağı bir maça dönüştü… İkici yarının ortalarında Demirspor daha gayretli ve organize olmaya çalışan bir takım görüntüsü verse de ceza sahası içinde etkili olamadıklarından skor üretemediler… Bizim adımıza golden önce yaşanan en önemli olay ise Mboussy’in sahalarda az görülen fantastik röveşatasının Demirspor direğinin dibinde patlamasıydı… Maçın sonlarında da topla fazla oynayan topu koşturan Demirspor olmasına rağmen o ana kadar oyunda fazla etkili olamayan oyuncularımızdan Cleytonun kişisel becerisiyle hazırladığı pozisyon sonrasında kaptan Serdarın usta işi vuruşuyla golü bulduk… Golden sonra Demirspor’un önemli bir gol girişimi de kale direklerimize takılınca, yine iyi oynamadığımız bir maçı kazanarak umutlarımızı ileriye taşıdık. 

Maç sonu Bayram hocanın “baştan sona kadar etkili olan ve rakibe pozisyon vermeyen bir oyun sergiledik” açıklaması ise gerçeği zorlayan ve maçı izleyenleri tebessüm ettiren bir klasik Bayram hoca yorumu olarak da kayıtlara geçmesi açısından düşündürücü bir final oldu. 

Maçın önüne geçen Elazığ halkı adına bizleri gururlandıran olay ise seyircilerin O Özköylü’ye gösterdikleri ahde vefa davranışlarıydı ve bu da bu maçın asıl yıldızlarının seyirciler olmasını sağladı… Ben kendi adıma bu davranışlarından dolayı tüm izleyicileri kutlar teşekkür ederim. 

Hafta içi gelişen bir başka önemli olayda Emrah Yıldızın sportif direktörlüğe getirilmesi olayıydı… Bayram değil seyran değil Emrah Yıldız neden bu göreve getirildi diye merak edilirken, hafta sonu Sn Yıldız basın mensuplarına bir tanışma yemeği verdi ve neden ihtiyaç duyulduğunun dışında galiba bütün merak edilenleri spor medya temsilcilerine anlattı bildiğimiz kadarıyla… Aslında bu görevlendirme uzun süredir dolaylı olarak kulüpte karar almalarda etkili olan bir kişinin fiili olarak pozisyon adlandırılmasıdır ve sorumluluk yüklendirilmesi açısından da doğru bir iştir… Aldığımız bilgilere göre Sn. Yıldız yıllardır bu takımın içinde olmasını sadece Sn. başkanın arkadaşı olmasıyla izah etmiş, Menajer falan olmadığını beyan etmiş… Bu sezon transferlerin iyi çıkanlarını da kendinin takıma kazandırdığını söylemiş! Biz de kendisini kutlar, sadece başkanın arkadaşı olmasından dolayı yıllardır işini gücünü bırakıp Elazığspor için fedakârlık yapmasını da Elazığspor camiası adına minnetle karşıladığımızı bilmesini ister başarılar dileriz… İşin zamanlama boyutunu, bu görevlendirmenin takıma nasıl yansıyabileceğini ve geçmişle ilgili rolünü de başka bir yazıda yazmak dileğiyle.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?