KAZANAN HER ZAMAN HAKLIDIR!


Elazığspor sahasında oynadığı maçı, 2-0 kazanarak iç saha avantajını 3 puan alarak değerlendiren taraf oldu… Kazanmanın bu süreçte çok değerli olması açısından 3 puan almak önemli bir kazanım oldu takımımız adına.

Son oynadığımız 3 lig maçının ardından bu sonuç kimseyi şaşırtmasa da sahada sergilenen futbol beklenenin altında kaldı… Ben bunu birazda 6 hafta fobisine bağladım… Daha önce bu takımın 6. haftada hazır olacağını ve gerçek kimliğini bu haftalarda ortaya koyacağını söyleyen Ümit Özat bence 6. hafta sözünün gerçekleşmesi anlamında tedirgindi ve bu haftayı kaybetmeden atlatma adına sahaya, kazanamasam, kaybetmeyeyim anlayışıyla takımı sürmüştü.

Maça çakılı geri dörtlü ve orta sahayı kalabalık tutarak başlayan takımımız golü; Cangele’nin yaratıcılığına bırakmıştı… İlk yarı takımımız golü bulamadı ama Cangele bireysel olarak bu anlayışı şova dönüştürerek kendi egosunu oldukça doyurdu ve kurtlarını döktü.

Orta alanda iyi savunma yapan fakat yaratıcı olmayan bir oyuncu topluluğu vardı… Bu anlayışın dışına çıkıp durumdan vazife çıkararak bu duruma itiraz eden ve topları ileriye taşımayı düşünen çare üretmeye çalışan sadece sahada İmamverdiyev vardı… Tartışmasız sahanın en iyilerinden biri olan bu oyuncunun skor üretme, oyuna alternatif zenginlikler katma çabaları takım adına çok olumlu çabalardı ama ne ilginçtir ki İmamverdiyev’in bu gayreti ve çalışkanlığı Ümit Özat tarafından oyundan alınarak ödüllendirildi!.

Ümit Özat’ın 2. yarıda Jevadı oyundan alması benim gibi normal zekaya sahip insanlar için anlaşılmazdı ama eğrisi doğrusuna denk geldi ve bu değişiklikten hemen sonra golü bulduk ve Özat sıra dışı bir hamle yapan dahi mertebesine çıktı… Bu geçen yazımda da belirtmiştim Ümit Özat çok doğru işler yapıyor çok doğru ve net konuşuyor, bunlara eyvallah ama takım iyi gidiyor, takım ritmini bulmuş ama 60. dakikadan sonra Ümit Özat’a bir şeyler oluyor ve dur ben bir frene basayım diyor ama Allahtan balatalarda bir şey varda takım yerinde çakılıp kalmıyor… Biz ne dersek diyelim kazanan her zaman haklıdır ama Urfa ve Antep maçlarını da sırf bu frenler sayesinde kazanamadık bunu da unutmamak lazım… Hocalarda her şeyi yapar ama şansı yaver gitmeye bilir ama bu aralar şans bizden yana ve bununda değerini bilmeliyiz.

Cangele bu maçta eski fenomen kimliğini yakalaya bileceğini bize gösterdi ve takım adına bizlerde sevindik… İnşallah iyi oynar ve takıma katkıları da artar ama bir oyuncu üzerine kurulacak bir sistem her zaman risklidir… Bizi başarıya götürecek olan takım oyunudur ve bu takımın içerisin de takıma uyumlu kolektif bir anlayıştaki Cagele de ballı kaymaktır ama bireysel oynayan bir Cangele de o kadar zararlıdır… Belki işler yolunda giderken bunları konuşmak bazılarına tuhaf gelebilir ama yazmakta gerekir diye düşünüyorum… Eğer elinde İvesa, Bilica,Cangele varsa bu takım sorunları ne olursa olsun her maça kazanmak için çıkmalıdır. Sonuçta kazanan her zaman haklıdır diyelim oyuncuları, teknik heyeti kutlayalım ve Samsun maçında başarılar dileyelim.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?