KAÇAN ÇİFTE BAYRAM FIRSATI! - Bülent TEKİN

KAÇAN ÇİFTE BAYRAM FIRSATI!


Elazığspor; Taraftarlarına, çifte Bayram yaşatma şansını kötü hakemler ve bireysel vahim hatalarla ne yazık ki yaşatamadı… Ama ligin iddialı takımlarından birinden rakip saha da 1 puan alarak gelecek adına oynadığı oyunla olumlu mesajlar verdi.

Maça koşan, mücadele eden, sahanın her yerin de rakibe baskı yaparak ve hücumu düşünerek başlayan takımımız oyunda üstün ve organize olabilen bir görüntü verdi… Savunmada Bilica’nın liderliğinde pozisyon vermeyen takımımız dışarıdan ortalanan bir topta hakeme güvenerek müdahale etmeyince, büyük bir hakem hatasıyla ve Gaziantep Belediyeli oyuncunun da öylesine vurduğu bir vuruşla yenik duruma düştük… Bu golde hakemlerin hatası ne kadar vahimse savunmamızın özellikle kalecimizin oyunu bırakmaları o kadar vahimdi ve futbol oyunu adına derslikti. Gol sonrası demorilize olmayan ve aksine hırslanan oyuncularımız önce Cavid ile daha sonra da Bilica ile 2 gol bularak maçı koparacakken yine kaleci Ferhat'ın kaleyi “kaybetmesi” ve konsantrasyon kaybı sonucunda kalemizde gördüğümüz basit bir golle bir puana razı olduk… Keşke hazır olmadığı her halinden belli olan Ferhat yerine kupa maçında iyi görülen Mücahit’e de başkalarına verilen fırsat verilseydi daha mı iyi olurdu? diye düşünmemekte elde değil.

Takımımızın genel görüntüsü, sorunlu sürecin kısa sürede atlatıldığını göstermesi açısından sevindiricidir… Tek ve önemli sorunumuzun ise kadro derinliği olmamasında halen arayışlara devam etmek zorunda olmamızdır... Özat’ın yaptığı işler genelde doğrudur ve olması gerekendir… Daha önce popülizm yapan hocaları çok gördüğümüzden Özat’a hakkını teslim etmek gerekir… Ama baktığımızda da bazen gerekli olmayan bu arayışlar yüzünden sadece Gaziantep’te oynadığımız Şanlıurfaspor ve bu maçta 4 puanı orada bırakmaya bilirdik diye düşünmemekte elde değil.Özat farkını hissettirirken, gereksiz farklılaşma hatasına da düşmemeli diye düşünüyorum.

Burada değinmeden geçemeyeceğim bir şeyde yıldız adayımız Ömer Yıldız’ın üstün yeteneğine rağmen futbol eğitimin de görülen sahaya yansıyan yanlışlıklarıdır… Bir oyuncu oynadığı süreler içerisin de çıktığı hava toplarının neredeyse hepsinde topa çıkacağına rakibe faul yapar mı? Bırakın top kaybını, kart riskini kendini sakatlamasından şahsen ben endişeleniyorum. Umarım hocaları bu değerli oyuncumuzun bu hatalarını giderecek eğitimler veriyorlardır, muhakkakta veriyorlardır.Çok şeyler beklediğimiz Ömer’in de bu uyarıları dinleyip performansını olumsuz etkileyen bu alışkanlıklarından da bir an önce kurtulmasını umut ediyorum.

Sahada mücadele eden ve Elazığspor’u ciddiyet ve sorumluluk içerisinde temsil eden oyuncuları başta olmak üzere teknik heyeti de kutlar onlara ve herkese iyi Bayramlar dilerim

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?