HAVLU ATMADIK!


Gelecekte düşme hattında rakibimiz olabilecek Rizespor’u; deyim yerindeyse 6 puanlık maçta yenerek düşme hattının göbeğine ittik… Puan sıralamasında bu maçtan sonra bize en yakın olan Rizespor, bu maçta gördüğümüz kadarıyla oynadığı oyun ve oyuncu yapısıyla (eğer 2 yarıda bir mucize olmasa) düşme adaylarından kesinlikle biri olacaktır.

Bu maçta, sakatlıklar ve cezalılardan dolayı takım kurmakta zorlanan teknik heyetin. Elinde bulunan oyuncuları sahaya sürmek zorunda kalması ve bu malzemenin de deneyimli oyunculardan oluşması (İvesa, Bilica, Çağlar, m-Nas ve Köksal artı s-Özkan) sonucunda, gençlerinde bu sentez içerisinde güven kazanarak uyum göstermesiyle, takımımız zor olanı hak ederek kazanmasını bildi.

Bu tür maçlarda, şöyle oynadık, böyle oynamalıydık demenin bir anlamı bence yoktur… Asıl olan bu maçları kazanmasını bilmektir, kazanmada anca bu atmosferi daha önce teneffüs etmiş insanlarla gerçekleşebilir… Başta kenarda unutulmaya yüz tutan İvesa ve katkı sağlayan tüm oyuncuları bu anlamda kutlamak gerekir… Bu maçın bize öğrettiği de: “Komşunun tavuğu komşuya kaz gözükür” anlayışından ziyade, elindeki değerleri öncelikle kullanabilme gerçeğidir… Tekerleği yeniden icat etmeye çalışanlarda, bu pratikten sonra bu çabalarından inşallah vazgeçerler. 

Bu maç, sadece kazanılması gereken maçlardan biridir ve hiçbir şeyinde sonu değildir… Asıl tehlike kazanılan bu maçtan sonra popülizm yapılarak geçmişte yapılan önemli hataları halının altına süpürme ve tekrarlama tehlikesidir…

Bulunduğumuz bu konumdan, tüm camianın rahatsızlığı yanında tabii ki en büyük rahatsızlığı duyan haliyle sn. başkandır… Sn. başkan, devre arasında oyuncu takviyeleri yanı sıra yönetim yapılanmasını da gözden geçirerek kendini daha fazla sıkıntıya sokacak bu işlevsiz, “kendine de katkı sağlamayan” amatör yapıdan bir an önce (sözde değil) kurtulmalı ve lig de kalma hedefini, hesaplarını realiteyle de beslemelidir.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?