FIRSATI AMATÖRCE TEPTİK!


Bazı sorunları aştık derken Serdar Özkan’ın Galatasaray maçındaki amatörce gördüğü kartın önemi, bu maçtaki ihtiyacımızla öne çıkınca bedelinin ne olduğunu umarım o gereksiz kartı görürken sahadan çıkışında kendisini alkışlayanlar tarafından anlaşılmıştır.

O yetmezmiş gibi bunlara gereksiz abartılı bir müdahale sonrası yerde kalan Show’un… Rakip oyuncunun insanlık ve centilmenlik dışı hareketine, takımı öndeyken ve yaşamsal bir 3 puana koşarken, verdiği amatörce ve sorumsuzca tepkinin sonucunda sahadan atılması eklendiğinde, bu kritik süreci yönetmede ciddi problemlerin olduğu gerçeği şu an Elazığspor’un en önemli sorunudur diyebiliriz.

Hakemi tartışırken eksik kalana kadar bu hakemin yönetiminde önde olduğumuz gerçeğini unutmamamız lazım… Önümüz de oynayacağımız çok daha gerilimi yüksek maçlar olduğunu ve bu maçları gerekirse hakeme rağmen de kazanmamız gerekeceği gerçeği önümüzde dururken rakibin ve olası kötü hakemlerin ekmeğine bizler de yağ sürmemeliyiz profesyonelliğin gereği budur.

Güçsüz olanın ezildiği bu adil olmayan futbol düzeninde bizim neden güçlü olamadığımız gerçeği ile yüzleşmeden yapacağımız sadece mağdur edebiyatından başka bir şey olamaz ve bu da kimsenin umurunda olmaz… Şehrin atanan sadece merkezin politikalarını uygulama misyonu yüklenmiş, yerel sorunları umursamayan, ya da görmezden gelen yöneticilerini sorgulamayan bizler sadece sorunu hakemlerde ararsak hedefi ıskalamış oluruz... Camiayı umursamayan, yerel dinamiklerle barışık olmayan tek adam yönetimindeki anlayışında bu güçsüzü ezen yapıyla mücadele etmesi mümkün değildir.

Teknik olarak bir analiz yapmak istememe rağmen, takımımız önde topa sahip olma problemi yaşarken büyük umutlarla alınan Cangele’nin neden sahaya sürülmediğini herkes gibi ben de merak ettim nedeni nedir? O da açıklanır biz de öğreniriz umarım. Taraftar transfer beklerken aldığımız oyuncuları da sahada göremiyoruz. Eğer bu kritik maçlarda alınanlar oynamayacaksa neden aldık? Elimizdekileri neden verdik? Soruları inşallah makul nedenlerle açıklanır bizlerde öğreniriz.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?