DÖNÜŞÜMÜN SONUÇLARI!


İstikrar, gerçekçi ve adil durum analizi, haddini bilme, disiplin, bence Okan hocanın değişim ilkeleri ve getirdikleri… Okan Buruk’un bu noktaya getirdiği takım bundan sonra neler yapar? Neler yapamaz? Şu an bir şey söylemek erken olur ama görünen o ki bu takım bundan sonra kolay teslim olmaz ve sonuna kadar savaşır.

Okan hocanın bu değişimde ki en önemli özelliğinin adil forma dağıtımı olduğunu söylemek gerekir… Okan hocadan önce yaşadığımız sorunların kaynağı da herkesin izlediği gibi “takıntılı” forma dağıtımlarıydı… Bu gün eğer takım olmayı başardıksa bunun en büyük nedeni budur. Daha önce Okan hocanın yeterli deneyimi olmadığı için sorunlar yaşayabileceğini yazmıştık ama bu gün baktığımızda yukarda yazdığımız özelliklerinden ve geçmişinde yaşadığı deneyimlerden çıkarım yaparak takım üzerinde olumlu bir etki bıraktığını görüyoruz… İnşallah takımda ki bu yeni durum daha üst seviyelere taşınır,” futbol fukaraları bu çarka çomak sokmaz” ve kalıcı olur.

Takımın bu maçtaki durumunu analiz ederken yedek kulübesinin zenginliğini de görmek gerekir… Bu yönetimin göreve geldiği günden bu yana ilk defa bu devre arası doğru bir transfer politikası gerçekleştirdiğini de görüyoruz ve bunun nedeni ne olursa da olsun yanlıştan döndüklerinden dolayı “sezarın hakkı sezara diyerek” başkanı da kutlayalım… Ve hatanın neresinden dönülse kardır diyerekten, rehavete kapılmadan her şeyin tozpembe olmadığını da akıllarından çıkarmamalarını umalım.

Bu önemli galibiyetten dolayı başta oyuncuları, Özellikle Mehmet Nas’ı ve teknik heyeti kutlar, Konya maçında başarılar dilerim.

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Oca

SIRASI DEĞİL!

19Ara

KURTARICI OLİMPİYATLARI!

01Haz

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU EDER Mİ?

27May
27May

DÜZEN DEĞİŞECEK Mİ?