FIRSATLARI TEPTİK! - Tayyar SÜMEN

FIRSATLARI TEPTİK!


Sevgili dostlar bir bayramı daha geride bıraktık. Bütün ulusumuzun geçmiş bayramını yürekten kutluyorum. Sağlıklı, mutlu, umutlu ve başarılı nice bayramlar diliyorum.

Çeşitli branşlarda milli takımlarda da maçlar sona erdi. Türkiye ligleri de start almaya başladı. Basketbol Bayan Milli Takımı dünya dördüncülüğü elde ederken, voleybol bayanlarda zoraki dünya dokuzuncusu olabildik. Kürsüye çıkmayı hedefleyen Filenin Sultanları'nın dokuzuncu olmasını maalesef Voleybol Federasyon Başkanı Özkan Mutlugil ile Antrenör Massimo Barbolini başarılı bulmaktalar. Bunlara söyleyecek söz bulamıyorum.

A Milli Takım pasörü Naz Aydemir Akyol ise şampiyona ile ilgili olarak, "Ben kişisel olarak üzgünüm. Elimizde çok büyük fırsatlar vardı, biz bunları teptik" dedi. Bu sözler çok önemli. Üzerinde düşünmek gerekir.

Fırsatları değerlendirememişiz çok yazık. Şampiyonadaki son maçta forma şansı bulan genç oyunculardan Özge Nur Yurtdagülen de, "Şanssızlıklar olmasaydı, turnuvayı çok daha iyi yerlerde bitirebilirdik" diye konuştu. Şansı insanlar kendileri yaratırlar. Bunu da unutmamak gerekir.

Artık zamanı gelmiştir. Milli takımlarımızı yerli antrenörlere bırakmamız gerekir. Daha önceki yazılarımda da bu konuya değinmiştim. Türk antrenörlerden hangisini getirseniz, bu derecelerden daha iyi dereceler elde ederlerdi. Örnek verecek olursak, Nedim Özbey, Reşat Yazıcıoğulları milli takımlarımıza daha iyi dereceler kazandırmışlardı. Bunu da federasyonumuza hatırlatmış olalım. En kısa zamanda da yabancı hayranlığından vazgeçelim.

Voleybolda lige hazırlıklar yurt dışı ve yurt içinde yapılan turnuvalarla sürüyor. Son olarak da Bursa Büyükşehir Belediyesi, voleybolumuzun duayeni Cengiz Göllü adına turnuva düzenledi. Takımlar lige hazır hale geldiler sayılır. İlbank ile M. Milli Piyango Balkan Şampiyonu oldular. Voleybol Ligler'i bu hafta sonu 19 Ekim’de start alıyor.

Hentbolda ise maçlar 3 hafta önce başladı. Beşiktaş Erkek Hentbol Takımı Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil ediyor. İlk 2 maçını kaybetti. İstanbul’da nizami salon bulamayan Beşiktaş, maçlarını İzmit’te oynayacak. 

 

 

tayyarsumen@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
08May

BANKALAR STATÜ KURBANI!

22Nis

DANANIN KUYRUĞU KOPACAK!

11Mar

AVRUPA'YI TİTRETİYORUZ!

02Mar
09Şub