NE OLDUĞUNUZ DEĞİL, NE YAPTIĞINIZ ÖNEMLİ


Öncelikle Gençlik ve Spor Bakanlığına 26 Aralık 2013 tarihinin ilk saatlerinde atanmış olan Sayın Akif Çağatay KILIÇ’ ı kutluyor ve başarılı olabilmesini de eski bir şampiyon ve bir spor adamı olarak canı gönülden diliyorum. Çünkü sporumuz 2011 yılından bu yana Şike, Doping, Federasyonlarda ki usulsüzlükler, Parayla madalya alınması ve İstanbul 2020 Olimpiyat Oyunlarının ülkemize getirilememiş olması gibi önemli hususlar nedeniyle ciddi anlamda bir irtifa kaybı yaşamaktadır.

2011 yılından bu yana diyorum çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu yıl da çıkartılan kanun hükmündeki kararname ile kurulmuştu. Ve Bakanlığa da Sayın Suat KILIÇ getirilmişti. Bu konu ile ilgili 15 Temmuz 2011 tarihinde facebook da ki sayfamda yazmış olduğum yazıyı yeri gelmişken içeriğini birde sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yazım da gençlik ve spor teşkilatının iki önemli şansı birden yakalamış olduğunu, birincisinin, müstakil bir bakanlığa kavuşturulmuş,  ikincisinin ise bakanlığa Sayın Suat Kılıç'ın getirilmiş olduğunu yazmıştım. Müstakil bakanlığa kavuşturulmuş olmasının da sayısız kazanımların olabileceğini, Sayın Suat Kılıç’ ın bakan olmasını ise bakan’ın teşkilatımızın adın da olduğu gibi genç, vizyonlu, diksiyonlu, hukukçu ve de güçlü birisi olduğunu ve her şeyden önemlisinin de bu önemli özelliklerinin farkında olduğunu belirtmiştim.  Hani derler ya; "Bilmiyor, bilmediğini de bilmiyorlar dan” çok şükür ki değildi, demiştim. Çünkü son yıllarda teşkilatımıza bu veciz söze uyan birçok kişinin atanmış olduğunu ve bunların birçoğu da maalesef yönetici yapılmıştı. Ayrıca bakanın yapmış olduğu ilk icraatlarında da;

  • O dönemin genel müdürü, genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarının istifaları istemiş olduğunu,
  • 81 ilin il, ve ilçe gençlik ve spor müdürleri ile şube müdürlerini araştırma görevlisi yaptığını,
  • 1997 yılında temeli atılan ancak bir türlü bitirilemeyen genel müdürlük binasının kısa sürede bitirileceği ve bitirilmesi halinde de tüm birimlerin buraya getirileceğini açıklamış olması, ( Bina kısa sürede bitirildi ancak sıkça yapılan proje tadilatları nedeniyle çok büyük bedeller ödendi. Ve söylendiği gibi tüm birimler bu binaya maalesef sığdırılamadı.)
  • Ramazan bayramında tüm çalışanların elini sıkarak bayramlaş olması, (ancak bu güzellik üç ay sonra ki kurban bayramında maalesef yapılmadı.)
  •  İstanbul 2020 olimpiyat oyunlarının ülkemizde organize edilebilmesi için de Sayın Başbakanımıza açıklama yaptırılabilmiş olması,  Kısa sürede yapılan bu olumlu icraatlardan dolayı da camiada “SPOR” kelimesinin içindeki saklı bulunan formülün uygulanarak çok daha iyi icraatların yapılabileceği umudunun hâkim olduğunu da belirtmiştim. Yani teşkilatımız da bundan sonra arzulanan;

S İSTEM” , in oluşturulabileceğini,

P ROGRAM” ların çok daha iyi yapılabileceğini,

O RGANİZASYON” ların başarılı bir şekilde gerçekleştirileceği ve   

R EKOR” ların da temiz bir şekilde kırılabileceğini belirtmiştim. Ancak camiamızın bu beklentisi yukarıda da belirtilmiş olan Şike, Doping gibi olumsuzluklar nedeniyle maalesef gerçekleşememiştir. Gerçekleşmemiş olmasından dolayıdır ki yapılan kabine revizyonunda gençlik ve spor bakanımız da yer almıştır. Bütün bu gerçekler sonucun da yapılan bu değişiklik spor camiasını oldukça memnuniyet etmiş olduğu söylenebilir.

Sonuç olarak, gençlik ve sporun yeni bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın spor camiası için yeni bir umut olduğunu söyleyebiliriz.  İnşallah da böyle olacaktır. Kendisini kutluyor geçliğe, spora ve de ülkemize hayırlı, uğurlu ve de başarılı olabilmesini diliyoruz. 

necdetayaz@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
29Ekm

TMOK GENEL KURULA GİDİYOR!

05Ağs
07May

ATLETİZİMDE ÖNEMLİ PROJE!

14Şub

GURUR ve ÜZÜNTÜ!

07Şub

OLİMPİK GÜN ETKİNLİKLERİ!