GÜZEL GOLLER!


Hafta arasında kendi sahasında Sıvaspor’a mağlup olarak kupaya veda eden Trabzonspor, o kadar rahat gol yiyor ki. Bordo-Mavili takımın savunma ve kalesi adeta yolgeçen hanı gibi oldu. 

Haftalarca yazıyorum.Bu savunmaya gol yetişmez.

Amatör bir takım bile bu kadar basit goller görmez kalesinde. İki kenar bek var mı yok mu? Orta göbekte Mejdanı kartondan durdurucu. Bir tek Aykut çarpışıyor ve mücadele ediyor. Rakip iki kez geliyor kalede iki gol görüyorsunuz. Zaten zor gol atan bir takım olan Trabzonspor bu kadar rahat gol yiyorsa nasıl kazanacak? Bunu kenar yönetiminin reisi Ersun Yanal’a sormak lazım. Gemi değil, Trabzonspor’u yönetiyorsun hocam. Aklınız başka yerde olmamalı.

Eğer iki kez rakibinin karşısında hem de kendi evinde öne geçip, daha sonra skor eşitleniyorsa demek ki takımında arıza var. Orta alanda baskı koyan ve karşılayan oyuncu yok. Özer ve Mehmet Ekici hücuma dönük oynuyorlar ve mücadeleyi sevmiyorlar. Tek adam Kevin kalmış. Bu oyun ile bu oyuncunun Milan’da nasıl oynadığına şaşırmamak elde değil.

Orta sahada Trabzonspor hiçbir şey uretmıyor. Sahasına kapanan bir İstanbul Buyuksehırspor karsında ilk 45 dakikada 2 gol bulmak ev sahıbı takım için önemli ama. Bu skoru koruyabilmek de çok önemli. Bu takımda Erkan Zengin veya Cardozo da olsa hiçbir şey değişmez Trabzonspor ne oynuyor ? Belli degıl. Arkadan Yatabare’ye şişirme toplardan sonuç almak isteyen bir sistem ne kadar devam edecek.

Ersun Yanal 2. yarıda yerinde bir değişiklik yaptı. Yatabare’nin yerine oyuna alınan Deniz Yılmaz, Trabzonspor’u rahatladı. Önde top tutan, 3. bölgeye hareketlik getiren bu oyuncu Başakşehir savunmasın için tehlikeli bir silah oldu. Uzun süren bir sakatlık sürecinden sonra Bordo-Mavili takımın formasını giyen Deniz tam 6  ay sonra  oynamasına  rağmen bana göre sahadaki oyuncular arasında bence en faydalısıydı. Trabzonspor 2. yarıda daha kontrollü ve dirayetli oynadı. Fırtına’nın kazanmasında elbette Mehmet Ekici'nin büyük katkısı var. Gurbetçi oyuncu yine nefis bir frikikle attığı golün yanı sıra Sefa’nın kafayla attığı golün ortasını yapan isim oldu. Aytaç Kara ile Kevin ne zaman yanyana oynamaya başladı o zaman orta alanda üretime geçildi.

Trabzonspor için önemli bir 90 dakikaydı. Lig yarışını tamamen terk etmemesi için kazanması gerekiyordu. Her iki takım futbol oynadılar. Tam 5 gün atıldığı maçta özellikle 2. yarıda temponun yüksek oluşu zevk verdi. Bordo-Mavili takımın kazandığı goller süperdi. Ekici, Sefa ve Özer’in vuruşları Türk futbolu için bir güzellik olsa gerek. Rahat bir maç olmadı. Söke söke kazanan bir Fırtına gördük 2. yarıda özellikle. 5 golün 3’ü adeta birbirini kopyasıydı. Avni Aker’de Bordo-Mavililer böylelikle 7 maçın 6’sını kazandı.

 

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
18May

NERESİ DOĞRU Kİ!

14May

HAKAN ARIKAN FARKI!

20Nis

İKİ PERDELİK OYUN!

03Mar

IZDIRAPSON!

24Şub

DAHİ ERSUN!