KÖR DÖVÜŞÜ - Coşkun KAMAÇ

KÖR DÖVÜŞÜ


Yenilenen zemini ve bazı tadilatlar sonrasında maç oynanır hale getirilen İzmir Atatürk stadyumu, bu sezon 7. haftada Elazığspor’u konuk etti.

Maçtan önce dikkat çeken en önemli detay; zeminin çimlerinin uzunluğuydu. Bu çimlerin uzunluğundan olsa gerek, maç boyunca her iki takım futbolcuları da üç pası bir araya getiremediler bir türlü…

Bu nedenle adeta kör dövüşü şeklinde geçen karşılaşmada pozisyon üretmekte de zorlandı takımlar.

Maçın ilk net pozisyonunun 54. Dakikada Elazığspor adına Lamjed’den geldiğini hatırlatırsak; ortada geçen, tadı-tuzu olmayan bir karşılaşma olduğunu da siz tahmin edin artık!

Bordo beyazlı ekibimiz, sakatlığı bulunan ve riske edilmeyen Tom’un yerine Hakan Bilgiç ve cezalı Kemal’in yerine de Murat Kalkan takviyesiyle maça başladı.

Kemal’in yerine Binya değil de bek orjinli Murat Kalkan’ın stoperde tercih edilişi, teknik direktör Bayram Bektaş’ın bir maç sonraki düşüncesini ortaya koydu sanki?

Çünkü Altınordu karşısında mağlubiyeti aklının ucundan dahi geçirmeyen Bektaş, muhtemelen iyi oynayacak bir Binya’yı bir sonraki hafta oynanacak Adana Demirspor maçında zor keserdi.

Cezası bitecek olan Kemal’i ve sakatlığı geçecek olan Tom’u mutlak kadroda düşünen Bektaş; gerek Murat Kalkan ve gerekse de Hakan Bilgiç’i Adana Demirspor maçında yanında oturtmayı daha “sorunsuz” hallederdi.

Çimlerin uzunluğundan başka dikkatimizi çeken bir başka konu; Elazığspor’da yabancı oyuncuların durgunluğu ve isteksizliğiydi.

 

Bir türlü oyuna girmeyen Cleyton’mu dersiniz, yoksa “isteksiz”  Lamjed mi, “sessiz kahraman” Segbefia mı?

Biraz kaptan Serdar Özbayraktar, biraz Mehmet Yiğit ve biraz da Traore

Gerisi hikâye!

Maç boyunca yakalanan en önemli gol pozisyonunda Lamjed kaleciyle karşı karşıya kalmasına rağmen gelişigüzel vurunca, zaten maçın kaderi de belli oldu o anda...

Sonra, hemen ardından Altınordu’nun sağdan gelişen atağında kaçan mutlak gol dengeleri değiştirmese de, oyuncuları değiştirmeye yöneltti.

Önce Altınordu 56. dakikada oyuncu değişikliği yaptı, sonra da 59. dakikada Elazığspor

Sağda Tom’u aratan “etkisiz” Hakan Bilgiç, yerini daha çabuk Halil’e bırakırken, genç oyuncu oynadığı bölümde o bölgede Tom’un alternatifi olduğunu fazlasıyla gösterdi.

Oynanan maçlarda daha çok Tom’un kanadından atak geliştiren Elazığspor, bu oyuncunun olmaması nedeniyle pozisyon üretmekte de bir hayli zorluk yaşadı.

Lamjed ve Serdar Özbayraktar’ın iki pozisyonunun dışında rakip kalede etkisiz kalan Elazığspor’da teknik sorumlu Bayram Bektaş, oyunun son bölümlerinde Ümit ve Kenan’ı gol yollarında kullanırken, bu hamlesi de yetersiz kaldı.

Ligin diri ve genç ekibi Altınordu; oyun disiplininden kopmadan ve maçı bırakmadan mücadele ettiği sahada, maçın uzatma dakikalarında da olsa golünü atıp İzmir’de yine 3 puanın sahibi oldu.

 

 

 

 

 

coskunkamac@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
25Ara

YENİ ELAZIĞSPOR!

12Ara

ELAZIĞSPOR'A DAİR

27Eyl

MÜCADELENİN GÜCÜ...

24Nis

RAHATLADIK!..

20Mar

KAZANMA ALIŞKANLIĞI