NİHAYET KAFALARI ÇALIŞTI! - Bahaddin GÜNEŞ

NİHAYET KAFALARI ÇALIŞTI!


Bir tarafta moralli ve ligin üst sıralarında yer alan Mersin İdmanyurdu, diğer tarafta çok fazla transfer yapmasına rağmen futbol ve sonuç olarak hayal kırıklığı yaratan bir Trabzonspor.

İlk 15 dakikalık bölümde daha çok Trabzonspor oyunun hakimiydi. Bu bölümde Mehmet Ekici’nin Mehmet Ekici’nin az farklı dışarı giden şutu, Waris’in kafa vuruşunu rakip kalecinin çıkarması Trabzonspor adına umut veren görüntüler oldu.

Yağmurlu havada, ıslak zeminde yerden oynanacak toplar tehlikeli pozisyonlara neden oldu.

Trabzonspor ilk yarıda kenar ortaları ile tehlike oluşturdu. Rakibe ileride baskı kuran Bordo-Mavililer sahada etkin olarak daha fazla topla oynayan taraf haline büründü. Ancak müsabakanın 37. ile 45. dakikaları arasında top daha fazla Mersin İdmanyurdu’nda olmasına rağmen, Trabzonspor kalesinde önemli bir atakla karşı karşıya kalmadı. 

İlk yarının en iyilerinden olan Mustafa Akbaş’ın sakatlanarak sahayı terk etmesi şanssızlıktı. Ama nedendir bilinmez yine sahada gergin ve Vahid Halilhodzic vardı. Bu gerginliğini anlamış değilim.

İkinci yarıya zorunlu Mustafa Akbaş-Zeki değişikliği ile başlayan Trabzonspor bu devreye üstün başladı. İlk devrede olduğu gibi kenar organizasyonları ile rakip kaleye yüklendi Bordo-Mavililer.

Belkalem’in kenar ortası sonucu gelen golünün ardından, Cardozo’nun ceza sahası içinde dönerek vuruşunun direkten dönmesi şanssızlıktı. Vederson’un kırmızı kart görerek oyundan çıkması da Trabzonspor adına sahada artı bir gelişme oldu.

Kırmızı karttan sonra Mersin takımı öne çıkmakta zorlanırken, Trabzonspor ise önde baskı kurmaya devam etti. Kazanmanın en doğru yolu da rakibe önde basmaktır.

70. dakikada Fatih’in üstün gayretine rağmen penaltının devamında gelen gol bir anda soğuk duş etkisi yaratsa da Trabzonspor erken toparlandı. 80. dakikada gelen Medjani’nin kafa golü kenar organizasyonlarının ne kadar önemli olduğunu birkez daha gözler önüne serdi. Yine bir kenar ortasında Cardozo’nun kafası üçüncü kez Mersin fileleri ile buluşurken, Trabzonspor da ilk galibiyetine 6. haftada ulaşıyordu.

Trabzonspor ligdeki ilk üç puanını kanatlardan gelen ortaların neticesinde kafa ile atılan gollerle aldı.

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!