HATALARDAN DERS ALINMALI!


Galatasaray açısından, Fenerbahçe’nin Karabük’te puan kaybetmesi bu maçın önemini daha da artırdı. Çünkü Trabzonspor’dan alınacak 3 puan Galatasaray için çok önemliydi. Diğer taraftan Trabzonspor ise, ligde kaybettiği puanları ve oynadığı kötü futbolunu bu derbide unutturmak istiyordu, Galatasaray maçına da istekli ve cesaretli başladı. 25. dakika itibariyle Colman ve Mustafa Yumlu ile iki gol pozisyon bulan Bordo-Mavililer, oyun üstünlüğünü de eline almıştı. 35. dakikada Galatasaray, Selçuk ile bir tane pozisyon buldu ama değerlendiremedi. 35 ve 45. dakikalar arası Galatasaray daha istekli göründü. Ve bu dakikalarda iki net pozisyon daha buldu ancak bunları da değerlendiremedi. Devrede gol sesi çıkmadı.

Galatasaray, 51. dakika itibariyle Drogba ve Burak Yılmaz ile iki net pozisyon bulurken, Onur’un doğru yerde bulunması ve bu iki net pozisyonu kurtarması belki de farkın açılmasını engelledi. 58. dakikada Yusuf’un ortasına Henrique’nin vurduğu müthiş kafa şutunu Muslera’nın kurtarması, Trabzonspor’u mutlak bir golden etti. Bordo-Mavililer, iki dakika sonra Burak’ın golüyle 1-0 yenik duruma düştü.

Ama Trabzonspor, kısa zamanda yediği gole morali bozulmadan, tekrar dengeyi sağladı ve golü de buldu. Nedendir bilinmez ki Trabzonspor, 70. dakikadan sonra orta sahayı tamamen Galatasaray’a teslim etti. Hal böyle olunca da Trabzonspor’un, yine Bursa maçı gibi oyunculara uzak oynaması, Galatasaray gibi bir takımın topa sahip olmasını, 70’den sonra da Galatasaray’ın 5-6 net pozisyonu ile Onurla karşı karşıya kalmasıyla sonuçlandı.

Her maç yazdığım gibi Onur’un çok iyi oynaması belki de tarihi farklardan Trabzonspor’u kurtardı. Eğer Galatasaray bu pozisyonları değerlendirseydi sonuç 6-1 ya da 7-1 olurdu. İstekli ve arzulu oynayan Galatasaray’ın galibiyetle sahadan ayrılması bence haklı bir sonuç oldu.

Yusuf gibi bir oyuncunun vitrinde olması gerekirken, ikinci yarıda oyunda hiç görünmemesi, sönük kalması üzüntü vericidir. Bu arada Colman’ın atılışı belki de maçın hakeminin kararlarından doğan sinirdendi. Hakemin Riera’ya kırmızıyı vermemesi, bana göre yanlı bir tutumdu.

İlk yarının son maçı olan Antalya karşısında sahadan galip ayrılamazsak, ikinci yarıya moralli başlama nedenimiz olmaz. İkinci yarı öncesinde muhakkak transfer yapılmalı. Alınacak kaliteli oyuncular ile ikinci yarıda iyi sonuçlar alınır görüşündeyim. Aksi takdirde mevcut kadro ile Trabzonspor, bu sezon ligde onuncunun üzerine çıkamaz.

Trabzonspor’un oyun anlayışının iyi olmamasından dolayı taraftarın maça gelmediğini düşünüyorum. Bana göre de bu doğal bir durumdur.

bahaddingunes@spormaraton.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

YAZARIN SON 5 YAZISI
02Ara
24Kas

DEĞİŞİMİ GÖRDÜK!

10Kas

SADECE ÜÇ PUAN!

03Kas

EY VAHİD!

24Ekm

TRABZONSPOR HAK ETTİ!