Profesör Gakgoş!

Türkiye onu çok tanımıyor, Bordo-Beyazlılar'da neler yapacağı merakla bekleniyor. Ancak bir gerçek var ki, Gakgoşlar'ın yeni hocası Trond Sollied, her gittiği takımda büyük başarılar yaşıyor, şimdi ise, “Sıra Elazığ'da” diyor ve ekliyor: Sürpriz yapmaya geldik.

PAYLAŞ

Fanatik gazetesi yazarı Tunç Kayacı, Sanica Boru Elazığspor’un yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Hollanda kampında, Bordo-Beyazlılar’ın yeni teknik direktörü Trond Sollied ile bir görüşme gerçekleştirdi. 54 yaşındaki teknik adamın tecrübelerle dolu bir geçmişe sahip olduğu kanısına vardık. Gerçekten de vitrini değil başarıyı hedefleyen bir çalıştırıcı. Norveçli olmasına rağmen Belçika’da yaşıyor. Zaten burada oldukça popüler ve tanınmış bir isim. Biz de Türk kamuoyunun pek tanımadığı bu tecrübeli ismi hem tanıtmak hem de Elazığspor’daki hedeflerini öğrenmek istedik. Sollied de bizi tüm samimiyetiyle karşıladı. Gakgoşlar’ın merak ettiği birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Sözü fazla uzatmadan ona bırakalım...

"Sistemimizle vuracağız"
“Daha 1.5 haftadır takımın başındayım ve ekibimle birlikte oyuncularımı yakından tanımaya çalışıyorum. İzlenimim oldukça pozitif. Taktik ve teknik anlamda tabii ki bir sistemimiz olacak. Genelde Norveç, Hollanda ve Belçika’da oynanan futbolla bir sentez yapacağız. Buna kendi kimliğimi de koyacağım. Güçlü rakiplerimiz olacak ve onlarla sistemimizle mücadele edeceğiz. 

"Başarı jenerasyona bağlı"
“Türk futbolu 2002’de çok iyi bir çıkış yakaladı. Dünya Kupası’nda 3.’lük. UEFA’da şampiyon olan Galatasaray ağırlıklı bir milli takım vardı ve başarı geldi. Bu iş jenerasyona bağlı. Bazen yakalarsınız ve başarı gelir. Bazen çok 
isteseniz de o jenersayonu bulamazsınız. Hayalkırıklığı yaşarsınız.”

Fatih Terim’in kâbusu
“5 yıl Bodo Glimt takımında görev yaptım. 97-98 Rosenborg, ardından 5 yıl Club Brugge, 2 yıl Olympiakos, aralıklara Gent ve Heerenven’de çalıştım. Al-Ahly deneyimim oldu. Rosenborg’da Galatasaray’a karşı, içeride 3-1 kazandık, dışarıda 3-1 yenildik. Grup maçlarıydı. Brugge ile İstanbul’da 0-0, içeride 3-1 yendik. Galatasaray’ın, başında hep Fatih Terim bulunuyordu.”

"Sürprize hazır olun"
“Geçen yılki takımı ben de yardımcılarım da izledik. Elazığspor’u ligde iyi bir yere taşımak amacındayız. Eğer işler erken yoluna girerse; ki girmesi için elimizden geleni yapacağız. Böylece ligin sürpriz takımı olmak istiyoruz. Taraftarın içi rahat olsun. Lig başladığında özledikleri, istedikleri bir takım mücadele edecek sahada...”

Kariyeri zaferlerle dolu
Belçika’da; Gent, Bodo Glimt, Club Brugge ile Norveç’te Rosenborg ve Yunanistan’da Olympiakos takımlarını çalıştırıp hepsinin başında Avrupa kupalarına katılmayı başarmış bir teknik adam Trond Sollied. Türk takımlarına karşı bir kere Trabzonspor ve iki kez de farklı takımların başında Fatih Terim’in Galatasaray’ına karşı mücadele eden deneyimli hocadan Gakgoşlar’ın da beklentisi büyük. 

Nas ve Kaş artık Elazığlı
Yeni sezon hazırlıklarına Hollanda’da devam eden Sanica Boru Elazığspor, Bursaspor’dan İbrahim Kaş ile Sivasspor’dan Mehmet Nas’ı kadrosuna katmayı başardı. İki oyuncunun da kulüp başkanı Selçuk Öztürk ile bir araya 
gelerek resmi sözleşmeyi imzalayacakları ve kampa katılacakları belirtildi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN